Zdobądź Odznakę Ratownika ZHP

Start Dla harcerza Zdobądź Odznakę Ratownika ZHP

Interesujesz się pierwszą pomocą?
Potrzebujesz certyfikatu do ukończenia próby przewodnikowskiej?
Chcesz być świadomym obywatelem?
A może masz dwa wolne weekendy i wolałbyś je spędzić w doborowym wręcz towarzystwie?

Jeśli odpowiedź na przynajmniej jedno z tych pytań brzmi „tak”, to jesteś na najlepszej drodze do zdobycia Odznaki Ratownik ZHP!

Dobrze, skoro mamy już świetny początek, zastanówmy się, co dalej…

1. Znajdź najbliższy Kurs Pierwszej Pomocy HSR – Moduł I. Może się do tego przydać Facebook’owa grupa Harcerskie kursy ratownicze. Spróbuj też śledzić strony Inspektoratów, w których kurs by Cię interesował.
  2. Zgłoś się! Najczęściej zgłoszenia odbywają się poprzez internetową ankietę.
  3. Przyjedź, poznaj nas, naucz się! Nauka, nawet ta najnudniejsza (oczywiście nie o pierwszej pomocy mowa…), wśród uprzejmych, otwartych i charyzmatycznych ludzi przestaje być nudna i sama wchodzi do głowy.
  4. Wykaż się zaangażowaniem! Pytaj, próbuj, nie bój się instruktorów i kadry pomocniczej – są od tego, żeby Ci pomóc.
  5. Odbierz dyplom ukończenia kursu! A jeśli ci mało, przyjdź na Kurs Pierwszej Pomocy HSR – Moduł II.
  6. P jego ukończeniu pozostało Ci tylko sprawić sobie „blachę” – Odznakę Ratownika ZHP, ale to już formalność.

Proste, prawda? 20 000 osób może to potwierdzić! Bądź 20 001. osobą!