Oficjalna strona Harcerskiej Szkoły Ratownictwa ZHP

Poradnik dotyczący wsparcia zabezpieczeń ratowniczych już dostępny!

UDOSTĘPNIJ
/
136

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem “Dobre praktyki podczas wsparcia zabezpieczeń ratowniczych”, który został przygotowany przez instruktorów i instruktorki z Inspektoratu Ratowniczego Chorągwi Mazowieckiej ZHP oraz Inspektoratu Ratowniczego Chorągwi Stołecznej ZHP.

Jak podaje phm. Dorota Jaśkiewicz (szefowa IRChS) we wstępie, celem autorów było przedstawienie zasad, którymi harcerze i harcerski powinni się kierować biorąc udział we wsparciu zabezpieczenia ratowniczego lub organizując takie przedsięwzięcie. W poradniku odnajdziemy opis najważniejszych zasad obowiązujących podczas zabezpieczeń oraz argumentację, dlaczego tak powinniśmy robić. Opracowany został również krótki zbiór zasad, który warto, aby organizator przedstawił osobom biorącym udział we wsparciu zabezpieczenia.

Poradnik znajdziecie tutaj.