Dołącz do zabezpieczenia European Jamboree 2020!

Wielkimi krokami zbliża się European Jamboree 2020 na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku, a wraz z nim zabezpieczenie medyczne wydarzenia. Instruktorzy i Instruktorki Harcerskiej Szkoły Ratownictwa (obecni jak i byli: Małgorzata Nowosad, Mariusz Cyrulewski, Marek Brzostowicz, Maciej Stańczak, Marcin Bartosiewicz, Paulina Jaczyńska) tworzą sztab tego zabezpieczenia i poszukują chętnych do jego współtworzenia.

Powoli dobiega końca rekrutacja IST, nadal jednak potrzebne są osoby do:

• patroli medycznych i punktów pierwszej pomocy na terenie zlotu
  • szpitala polowego

Zabezpieczenie odbywa się w dniach 25 lipca – 9 sierpnia i głównie szukamy osób, które gotowe są pojechać na jego całość. Istnieje jednak możliwość wzięcia udziału w części zabezpieczenia – do wyboru dwie tury: 25 lipca-1 sierpnia i 2-9 sierpnia 2020 r.

Patrole medyczne i punkty pierwszej pomocy na terenie zlotu

Do tego obszaru poszukujemy pełnoletnich osób po kursie kwalifikowanej pierwszej pomocy (lub osób, które są gotowe taki kurs zrobić – zapewniamy wsparcie w jego realizacji.)
Zgłoszenia przyjmujemy pod tym adresem.
Konieczne jest również wypełnienie formularza kwalifikacyjnego dla IST dostępnego na stronie .
Szczególnie serdecznie zachęcamy jednostki ratownicze działające w ramach HSR!

Szpital polowy

Do obszaru szpitala poszukujemy lekarzy, ratowników medycznych, pielęgniarek.
Formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj.

Koszt udziału w wydarzeniu dla ratowników KPP to 200 zł, natomiast medycy są zwolnieni z opłaty.

W razie wątpliwości związanych z uczestnictwem w zabezpieczeniu i wszelkich pytań zachęcamy do kontaktu z nami: marcin.bartosiewicz@ej2020.org